You're watching:

X-Men: Apocalypse
Video'yu paylaş:

X-Men: Apocalypse     921 Görüntülenme

Yapımı : 2016 - ABD

Tür : Aksiyon , Fantastik , Macera

Yönetmen : Bryan Singer

Oyuncular : Sophie Turner , Jennifer Lawrence , Olivia Munn , Oscar Isaac , Rose Byrne

Senaryo : Bryan Singer , Simon Kinberg , Michael Dougherty , Dan Harris

Yapımcı : Stan Lee , Bryan Singer

Medeniyetin şafağından beri, Apocalypse’e tanrı gözüyle bakılmaktadır. Marvel’in X-Men evreninin ilk ve en güçlü mutantı Apocalypse, birçok mutantın özelliğini kendinde toplayarak ölümsüz ve yenilmez olmuştur. Binlerce yıllık uykusundan uyandığında bulduğu dünya, onu büyük hayal kırıklığına uğratır. Kendine mutantlardan güçlü bir takım oluşturur. İçinde Magneto’nun da bulunduğu takımın amacı insanoğlunu gezegenden temizlemek ve Apocalypse’in saltanat sürebileceği bir dünya hazırlamaktır. Dünyanın kaderi dengede durmaktadır. Professor X’in de yardımıyla, Raven genç bir X-Men takımına yardım etmeli ve insanoğlunu tamamen yok oluştan kurtarmalıdır.

Captain America: Civil War ve X-Men: Apocalypse’in art arda gösterime girmesiyle baharın en güzeli mayısta süper kahramanlarla çevrildi etrafımız. Disney, Marvel’ı satın aldığından beri sinematik evrende harikalar yarattığı bir gerçek; Ultron’da yaşanan burukluktan sonra Civil War ilaç gibi geldi ve evrenin üçüncü fazı harika bir başlangıca imza attı. Civil War şimdilik evrenin en iyi filmi. Disney öncesinde Spiderman film hakları Sony’ye, Fantastic 4 ve X-Men 20  Century Fox’a satıldığı için şuan sinemada birbirinden bağımsız, 3 farklı Marvel dünyası var. Amazing Spiderman serisiyle çuvallayan Sony, Spiderman’i Marvel Sinematik Evreni’ne emanet ederek ekonomik olarak iki şirketin de yüzünü güldüreceği gibi yıllardır izole Spiderman’in kendi evrenine dönmesi hayranlarını memnun edecek gibi gözüküyor.

Etiketler: bryan singer, james mcavoy, michael fassbender, jennifer lawrence, x-men, hugh jackman, film, fantastik, bilimkurgu